Informacje prasowe

W Krakowie powstaje największy na świecie dzwon swiata będzie ważył 50 ton

W Krakowie powstaje największy na świecie dzwon

Odlewnia Metalodlew SA i Pracownia Ludwisarska Jana Felczyńskiego z Przemyśla realizują wspólnie projekt odlania największego na świecie kołysanego dzwonu Vox Patris (Głos Ojca).

Dzwon będzie ważył 50 ton, mierzył około 5 m wysokości oraz 4,5 m średnicy. Powstaje na zlecenie budowanego obecnie największego w Ameryce Południowej Sanktuarium Boga Ojca Przedwiecznego w Brazylii, w mieście Trindade.

Więcej...

 

Vox Patris - największy kołysany dzwon swiata będzie ważył 50 ton

Największy dzwon na świecie powstaje w Polsce. Będzie ważył 50 ton

Trwają przygotowania do odlania największego kołysanego dzwonu świata. Gigant będzie ważył 50 ton i zawiśnie w nowej wieży słynącego z cudów sanktuarium Boga Ojca Przedwiecznego w Trindade w Brazylii.

Formę dzwonu "Głos Ojca" kończy przygotowywać pracownia ludwisarska z Przemyśla we współpracy z krakowską odlewnią Metalodlew. Dzwon zostanie zalany roztopionym brązem pod koniec listopada.

Więcej...

 

W krakowskim Metalodlewie odleją największy dzwon na świecie

W krakowskim Metalodlewie odleją największy dzwon na świecie

Odlewnia Metalodlew SA i Pracownia Ludwisarska Jana Felczyńskiego realizują wspólnie projekt odlania największego na świecie kołysanego dzwonu VOX PATRIS (Głos Ojca). Dzwon będzie ważył 50 ton, mierzył około 5 metrów wysokości oraz 4,5 metra średnicy. Powstaje na zlecenie budowanego obecnie największego w Ameryce Południowej Sanktuarium Boga Ojca Przedwiecznego w Brazylii, w Trindade.

Do realizacji tak dużego przedsięwzięcia niezbędna jest odpowiednia infrastruktura i bogate doświadczenie. Metalodlew jest jedyną odlewnią w Polsce posiadającą możliwości techniczno-technologiczne do odlania takiego dzwonu. Dlatego tylko dzięki tej kooperacji możliwe jest wykonanie „olbrzyma”.

Więcej...

 

Robota, która waży od kilku dag do kilkudziesięciu ton

Robota, która waży od kilku dag do kilkudziesięciu ton

Joanna Urbaniec odwiedziła wielką odlewnię, gdzie powstają i wielkie elementy dla stoczni, i pomniki Jana Pawła II.

Działają w tym samym miejscu, na terenie Huty im. Tadeusza Sendzimira, od 1949 roku. Od ponad 20 lat jako prywatna firma Metalodlew.  

Odlewy robią z kilkudziesięciu różnego rodzaju gatunków staliwa, żeliwa, stopów metali nieżelaznych. W ogromnych halach powstają odlewy nie tylko przemysłowe, ale również artystyczne.

Więcej...

 

Pomnik Króla Władysława Jagiełły na 600 lecie

Pomnik Króla Władysława Jagiełły na 600 lecie

W dniu 15.VI.2010 r. przed niepołomickim Gimnazjum został odsłonięty pomnik Władysława Jagiełły.
Uroczystość związana była z obchodami 600-lecia zwycięstwa w bitwie pod Grunwaldem.

Więcej...

 

Pomnik Prof. Stanisława Hadyny

Pomnik Prof. Stanisława Hadyny

W Odlewni Artystycznej Metalodlew powstał kolejny pomnik odlany z brązu przedstawiający postać Prof. Stanisława Hadyny. Stanisław Hadyna był polskim kompozytorem, dyrygentem, muzykologiem.

Więcej...