Międzynarodowe Targi Rzemiosła w Mediolanie

Międzynarodowe Targi Rzemiosła w Mediolanie

W dniach 03-11 grudnia 2005 roku w centrum targowym Mediolanu odbyły się Międzynarodowe Targi Rzemiosła - „L’artigiano In Fiera”.

Targi te są najważniejszą i największą imprezą handlową w branży rzemieślniczej i konsumpcyjnej we Włoszech, które odbywają się corocznie od 1996 roku.

Udział w imprezie stwarza dogodną okazję do zaprezentowania ofert eksportowych oraz sprzedaży wyrobów polskiego rzemiosła, rękodzieła i sztuki podczas dużych, przedświątecznych targów.

Metalodlew Art-Kolor Sp. z o.o. , odlewnia artystyczna działająca, od 1 lipca 2003 roku, na bazie majątku Wydziału Odlewni Metali Nieżelaznych Metalodlew SA, brała udział po raz pierwszy w tak dużej międzynarodowej imprezie. Corocznie targi odwiedza ponad 2 600 000 zwiedzających, udział w niej bierze ponad 2 500 tys. wystawców z 93 krajów, co zapewnia duży sukces sprzedaży kiermaszowej, oraz świadczy o jej dużym znaczeniu handlowym. Wartym odnotowania jest fakt, że Metalodlew Art-Kolor Sp. z o.o. była jedyną Polską odlewnią artystyczną, która prezentowała swoje odlewy na Targach. Zaprezentowano min. odlewy sztukateryjne, kopie dzieł sztuki, odlewy o charakterze dekoracyjnym, wzory medali okolicznościowych, oraz projekty wykonywanych w Odlewni Artystycznej pomników, popiersi, tablic okolicznościowych. Stoisko cieszyło się dużym zainteresowaniem potencjalnych, nowych klientów a także tych z którymi Spółka współpracuje.

Przegląd Odlewnictwa nr 4/2006

Wróć