Sukces dla Metalodlew

Drużyna Metalodlew z Krakowa Mistrzem Polski Oldbojów w Koszykówce.

W dniach 11-14.09.08 r. odbyły się X Mistrzostwa Polski Oldbojów w koszykówce. Organizatorem był Ośrodek Sportu i Rekreacji w Polanicy. W zawodach wzięło udział 16 drużyn z całej Polski, w tym drużyna Metalodlewu z Krakowa-mistrz z 1999 roku, wicemistrz z 2000 roku, mistrz z 2001 roku i zdobywca III miejsce w 2005 r. W eliminacjach grupowych Metalodlew spotkał się z drużyną z Śląska Wrocław, z którą przegrał 23:27, a następnie z drużyną Ryki wygrywając 47:13, oraz z drużyną z Lublina wygrywając 30:20, w wyniku czego Metalodlew zajął w grupie pierwsze miejsce. W ćwierćfinale spotkał się z Lechem Poznań, którego pokonał 30:28. W półfinale drużyna Metalodlew ponownie spotkała się z drużyną z Lublina , pokonując ją 32:23. W meczu finału rozegrała mecz z drużyną Pogoń Ruda Śląska wygrywając 40:27, zdobywając Mistrza Polski. W eliminacjach rozgrywano mecze 2x10 minut, natomiast spotkania o medale rozgrywano 2x15 minut.

W drużynie Metalodlew występowali zawodnicy: Kremer Marek – 2 punkty, Jewła Bogdan – 5 punktów, Janczura Janusz – 30 punktów, Janczura Leszek – 52 punkty, Krzan Andrzej – 3 punkty,
Jaranowski Józef – 3 punkty, Szporna Franciszek – 27 punktów,
Trojan Tomasz – 38 punktów, Grymek Andrzej – 40 punktów.

Najlepszym zawodnikiem turnieju ( MPV )wybrano zawodnika Metalodlew – Franciszka Szporna. Metalodlew jak co roku ufundował nagrodę Fair Play , którą otrzymała drużyna z Poznania, oraz medale okolicznościowe i nagrody dla uczestników turnieju.

Na zakończenie mistrzostw Przewodniczący Rady Nadzorczej Metalodlew SA Tadeusz Bogacz otrzymał od głównego organizatora turnieju puchar i podziękowanie za pomoc w zorganizowaniu sportowej i bardzo udanej imprezy.

Obserwatorzy zgodnie podkreślają, że turniej stał na bardzo wysokim poziomie i wszystkie drużyny miały równe szanse aby stanąć na podium, tym nie mniej ocenili Metalodlew jako drużynę prezentującą dojrzałą , mądrą grę.
Uczestnictwo w zawodach wielu byłych gwiazd – reprezentantów Polski sprawia, że poziom zawodów systematycznie rośnie.