Aktualności

Naprawili serce

Naprawili serce

To była skomplikowana operacja. Udała się, choć pacjent ma prawie 400 lat!
Od wczoraj serce dzwonu, zwanego średnim, w wawelskiej Wieży Srebrnych Dzwonów, ma nowe zawieszenie.

Więcej...

 

Nagrodzeni

Dziś na międzynarodowych targach w Poznaniu krakowski Metalodlew SA odbiera nagrodę „Dźwignia2006”. „Dźwignią” wyróżniani są przedsiębiorcy i menadżerowie tworzący nowe miejsca pracy, wdrażający nowoczesne technologie i politycy stwarzający warunki do lepszego funkcjonowania polskiej gospodarki.

Więcej...

 

„Dźwignia” dla Metalodlewu

W najbliższy wtorek, 20 czerwca br., podczas IV Forum Inżynierskiego poświęconego innowacyjności w branży odlewniczej, odbywającego się w ramach Międzynarodowych targów Poznańskich, krakowska firma Metalodlew SA otrzyma nagrodę „Dźwignia 2006”.

Więcej...

 

Pomnik za Pomnikiem

Pomnik za Pomnikiem

W Tarnogrodzie został odsłonięty pomnik Jana Pawła II, wykonany przez Metalodlew. Figura, która stanęła na tarnogrodzkim rynku ma 2,6 m wysokości, waży prawie 800 kg.

Więcej...

 

Regeneracja mas formiersko – rdzeniowych

Regeneracja mas formiersko – rdzeniowych

Wykonywanie form jest jednym z podstawowych procesów odlewniczych w znaczący sposób wpływającym na jakość odlewów i koszty produkcji. Jest jednocześnie źródłem odpadów powstających po wybiciu odlewów z form.

Więcej...

 

Dźwignia 2006

Chęć uhonorowania twórców nowoczesnych rozwiązań technicznych oraz przedsiębiorców dzięki którym powstają nowe miejsca pracy, zaowocowała ustanowieniem w 2001 r. nagrody „Dźwignia”.

Więcej...