O firmie

Metalodlew - film, prezentacja firmy Metalodlew SA powstał w styczniu 1994 roku w wyniku dokonanych przekształceń własnościowych w HTS, jego tradycje odlewnicze sięgają 1949 roku. Obecnie Spółka jest w całości firmą prywatną. Metalodlew SA oferuje odlewy jednostkowe, małoseryjne, formowane ręcznie w formach piaskowych, wykonywane z kilkudziesięciu gatunków staliwa (do 15 Mg), żeliwa (do 25 Mg ), stopów metali nieżelaznych, o zróżnicowanym asortymencie w zakresie kształtu i masy.

Poza działalnością produkcyjną odlewów dla przemysłu, Metalodlew SA wykonuje również odlewy artystyczne.

Pełny zakres obróbki mechanicznej i cieplnej, świadczenie szerokich usług serwisowych, jak również wykonywanie modeli odlewniczych uzupełniają proces odlewniczy, dzięki czemu Spółka zapewnia kompleksową obsługę Klienta.

Wychodząc naprzeciw obecnym uwarunkowaniom rynkowym Metalodlew SA dąży do wzbogacenia asortymentu produktów o odlewy bardziej przetworzone, a tym samym o wyższej wartości dodanej.

Dzięki doświadczeniu w produkcji specjalistycznych odlewów w nowoczesnych technologiach oraz dobrej pozycji rynkowej, wykonywane w Metalodlew SA odlewy części zamiennych do maszyn i urządzeń spełniają wymagania odbiorców reprezentujących wiele kluczowych dla każdej gospodarki gałęzi przemysłu: maszynowego, metalurgicznego, energetycznego, mineralnego i wydobywczego, stoczniowego, chemicznego i petrochemicznego, środków transportów oraz przemysłu energetyki odnawialnej.

 

Metalodlew - logoMetalodlew SA jest firmą rozpoznawalną nie tylko na rynku polskim ale również na Świecie. Głównymi odbiorcami odlewów obok kontrahentów krajowych są firmy z Unii Europejskiej, Ameryki Północnej oraz Bliskiego i Dalekiego Wschodu. Produkcja odbywa się zgodnie z Zintegrowanym Systemem Zarządzania spełniającym wymagania norm: PN-EN ISO 9001:2001; PN-EN ISO 14001 i PN-N 18001.

Metalodlew SA jest firmą efektywną, ekologiczną, będącą stabilnym partnerem dla swoich odbiorców, elastycznie reagującą na potrzeby Klientów, stale doskonaląca proces kompleksowej obsługi oraz ciągłej poprawy jakości oferowanych produktów i usług.

Spółka gwarantuje wysoką jakość, terminowość, a jej produkty z powodzeniem konkurują z wyrobami innych producentów odlewów.